Lāzera mērījumi

Ražošanas optimizācijai

Mūsdienās produkta kvalitātei ir ļoti būtiska nozīme. Tajā pašā laikā liels uzsvars tiek likts uz to, lai paātrinātu ražošanas procesu, kur ir augsta veiktspēja.

Abus faktorus nosaka aizvien augstākas klientu prasības un vēlme tās apmierināt. Lai to panāktu, ir nepieciešams efektīvs iekārtu parks un visu ražošanas iekārtu darbība bez traucējumiem. Iekārtu regulāra kontrole ar mērķi novērst precizitātes kļūdas sniedz mums pilnīgu informāciju par iekārtu stāvokli.

Lai precīzi pārbaudītu darbgalda tehnisko stāvokli, ir jāizmanto ļoti precīzi mērinstrumenti. Ar lāzera mērīšanas sistēmu var veikt skaitliski vadāmu iekārtu ģeometriskos mērījumus. Lai nodrošinātu izgatavoto detaļu augstu precizitāti, darbgalda maksimālo veiktspēju un efektivitāti, mašīnu tehniskais stāvoklis ir regulāri jāpārbauda. Ražošanas uzņēmumiem ir ārkārtīgi svarīgi kontrolēt savu iekārtu precizitāti neatkarīgi no tā, vai tie ir apstrādes centri, virpošanas iekārtas, urbjmašīnas, elektroerozijas iekārtas, ūdens strūklas griešanas iekārtas vai koordinātu mērīšanas iekārtas.

Pirms pasūtījuma veikšanas klienti aizvien biežāk pieprasa ražošanas uzņēmumiem iesniegt sertifikātus, kas apstiprina iekārtu precizitāti atbilstīgi starptautiskiem standartiem. Aviācijas vai automobiļu nozarē nedrīkst pieļaut apstrādes precizitātes zudumu vai samazināšanu un vienīgais veids, kā to var nodrošināt, ir regulāra iekārtu precizitātes pārbaude. Ja kontrole netiek veikta, tas rada produktu defektus, iekārtu dīkstāvi un finansiālus zaudējumus.

Mūsdienās, kad daudz vairāk apzināmies kvalitātes ietekmi uz kopējām ražošanas izmaksām, var teikt, ka pareiza kontrole maksā mazāk nekā seku likvidēšana kontroles neveikšanas dēļ. Kopējās izmaksas ietver bojātu izstrādājumu vai to labošanas izmaksas, klientu sūdzību izskatīšanas izmaksas, testu un kontroles izmaksas, kā arī grūti izmērāmus zaudējumus, kas saistīti ar pasūtītāja neuzticību. Regulāru mērījumu nozīmi mēs apzināmies tikai tad, kad notiek pārtraukums ražošanā vai tiek izgatavoti izstrādājumi ar defektiem. Šādos gadījumos seku novēršanas izmaksas ir daudz lielākas.

Mūsu uzņēmums piedāvā dažādu ražotāju iekārtu kompleksu precizitātes kontroli. Piedāvājums attiecas gan uz jaunām iekārtām (iekārtu pieņemšanas laikā), gan uz atjaunotām iekārtām, bet galvenokārt uz nepārtrauktas darbības iekārtām. Mūsu rīcībā esošā lāzera sistēma ir funkcionāla ierīce, kas nodrošina augstas precizitātes mērījumus. Tas ir Renishaw XL-80 lāzera interferometrs.

Kādas priekšrocības sniedz iekārtu lāzera kontrole?

  • uzlabots iekārtu tehniskais stāvoklis,
  • lielāka pārliecība par savu iekārtu kvalitāti,
  • paaugstināta konkurētspēja salīdzinājumā ar citiem ražotājiem,
  • pagarināts darbgaldu kalpošanas laiks bez traucējumiem,
  • uzņēmumam piederošu darbgaldu precizitātes apzināšanās,
  • profesionāla apkopes pakalpojuma pieejamība.

Lāzera mērījumi

(0)