Vision Wide

(9)
 1. FA sērijas darbgaldi ir 5 asu portāla tipa frēzēšanas centri ar trim lineārajām asīm (X, Y, Z ass) un divām rotācijas asīm, ko veido grozāma galva, kas strādā divās asīs (katras ass rotācija notiek vienlaicīgi – nepārtraukti). Atzītā vācu ražotāja grozāmā galva ar vārpstu nodrošina uzticamību un augstu precizitāti. Pieejamas trīs veidu vārpstas. Vārpsta ar maksimālo ātrumu 7000 apgr./ min. un augstu griezes momentu nodrošina ļoti efektīvu apstrādi 5 asīs. Vārpsta ar maksimālo ātrumu 12 000 apgr./min. apvieno salīdzinoši lielu griezes momentu un lielus apgriezienus. Vārpsta ar maksimālo ātrumu 20 0000 apgr./min. ir ideāls risinājums, apstrādājot elementus ar mazāka diametra instrumentiem. FA ir darbgaldu sērija, kas ļauj apstrādāt sarežģītāko formu lielagabarīta elementus.

 2. GS sērija ir iekārtas ar fiksētu galdu un šķērssiju, kas pārvietojas pa X asi. Ātra padeve līdz 24 m/min, dinamisks paātrinājums/palēninājums un augstas veiktspējas vārpstas ļauj dinamiski apstrādāt precīzas formas un alumīnija elementus. Darbgalda temperatūras kompensācijas sistēmas un lineāli nodrošina stabilu un augstu precizitāti.

   
 3. BM sērijas darbgaldi ir portāla tipa frēzmašīnas, kuras papildus padevei pa X, Y, Z asi nodrošina papildu vertikālu padevi, ko veic šķērssija (W ass), pārvietojoties pa portāla vertikālajiem stabiem. Šis risinājums ļauj apstrādāt ļoti augstus elementus (maksimālais attālums starp vertikālās vārpstas virsmu un iekārtas galda virsmu var sasniegt līdz pat 2750 mm) – šajā gadījumā šķērssija pārvietojas maksimāli augstākajā stāvoklī. Apstrādājot zemus elementus, šķērssija pārvietojas zemākajā stāvoklī, kas ļauj strādāt ar īsu slīdņa pārkari. Šāds risinājums nodrošina maksimālu stingrību un, pateicoties nomaināmām leņķa galvām, padara BM darbgaldu par universālāko portāla tipa frēzēšanas centru, kas ļauj efektīvi apstrādāt gan zemus, gan augstus elementus.

 4. VF sērija ir iekārtas ar slīdošām vadotnēm X, Y, Z asīs. Īpašais “Turcite” materiāls samazina berzes koeficientu un garantē plūstošāku kustību. Ļoti platas vadotnes X, Y, Z asīs apvienojumā ar iekārtas lielo svaru garantē augstāko stingrību. Trīs Y ass vadotnes, kuras atrodas uz šķērssijas slīpās virsmas, nodrošina stabilu pamatu darbvārpstas balstam un palielina darbgalda stingrību. Atsevišķu darbgalda elementu temperatūras stabilizācijas sistēma samazina šo elementu termisko izplešanos, tādējādi samazinot temperatūras ietekmi uz darbgalda precizitāti. Papildu leņķa galvas ievērojami palielina daudzpusību. VF sērijas darbgaldi tiek izmantoti, apstrādājot lielgabarīta elementus sarežģītākajos darba apstākļos (pie visaugstākās griešanas pretestības).

 5. VB sērija ir iekārtas ar slīdošām vadotnēm X, Y, Z asīs. Īpašais “Turcite” materiāls samazina berzes koeficientu un garantē plūstošāku kustību. Galvenie darbgalda konstrukcijas elementi, kas ir izgatavoti no čuguna, nodrošina efektīvu vibrāciju slāpēšanu. Atsevišķu darbgalda elementu temperatūras stabilizācijas sistēma samazina šo elementu termisko izplešanos, tādējādi samazinot temperatūras ietekmi uz darbgalda precizitāti. VB darbgaldi tiek izmantoti vidēja un liela izmēra elementu “smagai” apstrādei.

 6. VB sērija ir darbgaldi ar rotējošo rullīšu vadotnēm X, Y, Z asīs. Ātra padeve līdz 20 m/min un dinamisks paātrinājums/palēninājums garantē efektīvu apstrādi ar visaugstāko precizitāti. Šos darbgaldus izmanto, apstrādājot veidnes, presformas u.c. elementus, kas izgatavoti no tērauda, alumīnija un čuguna.

 7. SF sērija ir iekārtas ar rotējošo rullīšu vadotnēm X, Y asīs un slīdošām vai rotējošo rullīšu vadotnēm Z asī. Stingra konstrukcija, kuras pamatā ir iekārtas galveno elementu čuguna lējumi, optimāla konstrukcija darbvārpstas balsta kustībai pa šķērsvirziena asi, garantē stabilu apstrādi bez vibrācijām pat pie lielas slodzes. Iespēja izmantot papildu nomaināmas leņķa galvas padara šo darbgaldu par universālu instrumentu, ar ko var apstrādāt vidēja un liela izmēra elementus, piemēram, veidnes, presformas, loksnes, metinātas konstrukcijas, iekārtu elementus utt.

 8. NF sērija ir darbgaldi, kas ļauj daudzpusīgi apstrādāt lielgabarīta elementus, piemēram, metinātas konstrukcijas, lējumus, iekārtu detaļas utt. Pateicoties grozāmajām galvām, automātiski tiek palielināta darbgalda daudzpusība un samazināts apstrādes laiks. Ir pieejamas papildu daudzpozīciju nomaināmo galvu magazīnas, kas atrodas ārpus darbgalda darba telpas. Atzītā ražotāja izgatavotās četras platas vadotnes vertikālā Z asi, kuras izvietotas divos virzienos, nodrošina optimālu spēka pārnesi griešanas laikā un lielu darbgalda stingrību, pat ja slīdnis ir izbīdīts uz 1400 mm. Tādējādi ir iespējams veikt efektīvu apstrādi pat ar lielām pārkārēm. Lielas jaudas un griezes momenta darbvārpstas nodrošina augstas veiktspējas apstrādi.

 9. HF sērijas darbgaldiem ir raksturīgs vislielākais šķērsviriziena padeves diapazons Y asī, galda platums un portāla platums, tādējādi tos izmanto tādu lielāku gabarītu un smagāku elementu daudzpusīgā apstrādē kā lējumi, metinātas konstrukcijas, iekārtu elementi utt.

Portāla tipa frēzēšanas iekārtas

VISION WIDE portāla tipa frēzēšanas iekārtas ir lieljaudas darbgaldi ar portāla tipa uzbūvi un vertikālu darba vārpstu. Tie ir paredzēti efektīvai un precīzai liela izmēra sagatavju apstrādei. VISION WIDE darbgaldi parasti tiek izmantoti liela izmēra un smagām sagatavēm, kurām nepieciešama daudzpusēja apstrāde, piemēram, lējumu formas, presformas, veidnes, spiednes, korpusi, mašīnu daļas, rāmji utt.

Visu iekārtu grupas raksturiezīmes ir kompakta un izturīga konstrukcija, vienkārša un loģiska struktūra, fiksēts un stingrs portāls, kas savienots ar šķērsiju. VISION WIDE iekārtas nodrošina lietotājiem lielu ražošanas jaudu un zemas ražošanas izmaksas.