HTEC programma

Haas Tehniskās Izglītības Centri

HTEC programmas pamatnostādnes – Haas Tehniskās izglītības centri.

HTEC (Haas Technical Education Center – Haas Tehniskās izglītības centru) koncepciju izglītības iestādēs izveidoja ASV uzņēmums Haas Automation, atbildot uz ļoti lielu kvalificētu tehniķu un inženieru trūkumu CNC darbgaldu jomā. HTEC programmas mērķis ir piesaistīt apņēmīgus un mērķtiecīgas personības, nodrošināt viņiem iespēju saņemt praktisku apmācību par jaunākajiem CNC darbgaldiem, palīdzēt skolām celt topošu CNC darbgaldu operatoru prasmju līmeni. Programmas papildu mērķis ir atbalstīt to mācībspēkus, kas izglīto topošus darbgaldu operatorus, kompetenču celšanā.

Mēs ceļam kompetences

Uzņēmums Haas oficiāli prezentēja Haas Tehniskās izglītības centra (HTEC) koncepciju Eiropā EMO 2007 darbgaldu izstādē Vācijā. Iepriekš tā tika pozitīvi ieviesta Ziemeļamerikā un kopš tā ieviešanas tā ir guvusi ļoti lielus panākumus. Daudzus gadus Haas iekārtas veiksmīgi tiek izmantotas apmācības programmās, kas paredzētas skolēniem un pieaugušajiem, kuri vēlas celt savas profesionālās kompetences.

Haas Tehniskās izglītības centru koncepcija ir globāla mēroga projekts. Pašlaik HTEC sertifikātu ir ieguvušas 149 skolas Eiropā, Krievijā, Kanādā un ASV. Kopumā gandrīz 3000 skolās visā pasaulē ir aptuveni 6000 Haas iekārtu, tādējādi katru gadu apmēram 50 000 skolēnu tiek izglītoti, izmantojot amerikāņu ražotāja darbgaldus.

Polija ierindojas pirmajā vietā Eiropā pēc Haas Tehniskās izglītības centru tīkla skaita un attīstības. Pašlaik vairāk nekā 30 izglītības iestādes ir ieguvušas šī amerikāņu darbgaldu ražotāja HTEC sertifikātu.

Latvijā tika izveidots pirmais HTEC, pēc 7 gadu ieguldīta darba industrijā un ar izglītības iestādēm sadarbojoties plecu pie pleca, 2020./2021. gadā.

Prakse ir vissvarīgākā

Apgādājot mācību iestādes ar CNC iekārtām apstrādei ar griešanu, Haas sadarbojas ar tāda aprīkojuma piegādātājiem, ko izmanto CNC darbgaldu ražošanas procesos, lai nodrošinātu skolām produktus iekārtu aprīkošanai un modernizēšanai. Svarīgi, lai tiem studentiem, kuri apgūst ražošanas metodes, nodrošinātu iespēju praktiski izmantot modernas tehnoloģijas un darbgaldus, ar kuriem viņi vēlāk strādās rūpniecībā. Tāpēc Haas Tehniskās izglītības centrā vienmēr tiek nodrošināti divi pamata apstrādes darbgaldi (frēzēšanas iekārta un virpošanas iekārta), CAM Esprit datorizētā apstrādes sistēma, iekārtu vadīšanas bloka simulatori.

 

Tipiskas HTEC iekārtas darbnīcām

Modernām HTEC darbnīcām, kur notiek skolēnu apmācība, Haas piedāvā frēzēšanas centrus, virpošanas iekārtas un virpošanas centrus. Pilns produktu piedāvājums ir atrodams Haas mājaslapā.

CAM Esprit

CAM sistēmu apvienošana ar HAAS darbgaldiem nodrošina unikālu un jaudīgu rīku visām skolām, kas apmāca apstrādes metodes. Amerikāņu uzņēmums DP Technology (ESPRIT programmatūras sistēmas ražotājs) ir pasaules līderis apstrādes procesu datorizētajā projektēšanā (CAM), ko izmanto detaļu izgatavošanai, apstrādājot tās ar griešanu. Lai skolēni varētu jau skolā iepazīties ar CAM Esprit sistēmu, tā tiek piedāvāta skolām par ļoti pievilcīgām cenām.

Sertificēta HTEC centra priekšrocības:

 • iespēja iegādāties Haas darbgaldus ar īpašu atlaidi skolām,
 • iespēja saņemt bezmaksas Haas vadības sistēmas simulatoru ar katru iekārtu,
 • pagarināta 24 mēnešu garantija,
 • pastāvīgs Abplanalp satura atbalsts HTEC uzturēšanā,
 • iespēja saņemt Haas mācību materiālus skolēniem,
 • skolu informācijas ievietošana Haas datu bāzē,
 • iespēja piedalīties Abplanalp semināros ar nozares pārstāvjiem, ko uzņēmums organizē HTEC teritorijā,
 • iespēja piedalīties Abplanalp organizētos sertifikācijas kursos skolēniem, kuri ceļ savas praktiskās prasmes,
 • atbalsts skolotājiem, kuri paplašina savas zināšanas par Haas

Visu iepriekš minēto pasākumu mērķis ir veicināt modernu tēlu tām skolām, kas apmāca kvalificētus speciālistus par ciparvadības darbgaldu programmēšanu, lietošanu un ekspluatāciju.

HTEC centra aprīkojumā ietilpst:

 • labi apgaismota darbnīca ar 2 jaunām Haas CNC iekārtām (frēzēšanas un virpošanas iekārta),
 • datortehnika CAM programmatūrai,
 • CAM ESPRIT programnodrošinājums,
 • Haas vadības sistēmas simulators katrai iekārtai.

Piedaloties HTEC partnerības programmā, izglītības iestādes gūst izmērāmus ieguvumus. Apgūstot apstrādi ar griešanu, studenti var paļauties uz plašu uzņēmuma atbalstu, tostarp izglītības stipendijām un prasmju sertifikācijas programmām, kas ļaut apgūt praktiskas zināšanas, kuras var pavērt ceļu uz karjeru vietējos uzņēmumos.

Vietējie uzņēmēji arī gūst ieguvumus. Tās nozares, kuras šobrīd iegādājas CNC darbgaldus, meklē augsti kvalificētus CNC operatorus, kuri efektīvi un droši māk strādāt ar jaunākajiem darbgaldiem. Abplanalp ir vienīgais nozares uzņēmums, kurš sadarbībā ar HTEC izglītības centriem saviem klientiem piegādā darbgaldus un nodrošina atbilstoši apmācītus operatorus. Tādējādi potenciāli darba devēji var būt droši, ka, pieņemot darbā HTEC tīkla absolventus, viņi praktiski izmantos savas prasmes un nebūs nepieciešams rīkot papildu apmācību.

Raksti mums un uzzini vairāk! 
Kontakti: office@abplanalp.lv

HTEC programma

(0)